Pierwsze prawo jazdy w wieku 14 lat

Pierwsze prawo jazdy AM.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami od stycznia 2013 r. nie ma już karty motorowerowej.

Osoby, które chcą jeździć motorowerem, muszą zrobić pierwsze prawo jazdy kat. AM. Uprawnia ono do kierowania motorowerem oraz czterokołowcem lekkim, które może zdobyć każdy, kto ukończył 14 lat.

OSK „U Sławka” jest nowoczesnym ośrodkiem szkolenia kierowców, który bezustannie tworzy nowe standardy w prowadzeniu kursów na prawo jazdy w Wołominie i Poświętnem. Naszym głównym celem jest takie wyszkolenie kursantów, aby jako kierowcy posiadali poczucie doskonałego przygotowania merytorycznego oraz praktycznego. Dla nas priorytetem jest wiedza i umiejętności przyszłych kierowców, dzięki którym będą czuli się na drodze pewnie i bezpiecznie.
Od kwietnia rozpoczynamy szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A i oczywiście kat. B. Mając na celu wprowadzenie młodych osób w świat ruchu drogowego, nasi kursanci mogą zdawać egzaminy w Warszawie, Ostrołęce, Łomży. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.uslawka.pl lub na Facebooku : Nauka Jazdy Wołomin , Marki – Ubezpieczenia i Nauka Jazdy „U Sławka”

Zawsze możesz sprawdzić Ranking szkół w Wołominie i Markach!

Ranking WołominRanking Marki 

Jak to wszystko „działa”

Aby ubiegać się o wydanie prawa jazdy kategorii AM, konieczne jest: uzyskanie zaświadczenia lekarskiego, zgłoszenie się z tym badaniem i rodzicem (opiekunem prawnym) do wydziału komunikacji w celu wyrobienia profilu kierowcy i otrzymania numeru PKK.
Z tym numerem zapraszamy do naszego ośrodka szkolenia kierowców „U Sławka”  Wołomin, ul. Lipińska 34A lokal 42, Marki ul Moniuszki 1 róg Piłsudskiego. Szkolenie obejmuje 10 godzin (lekcyjnych 45 min.) teorii i 10 godzin praktyki. Po zakończonym szkoleniu osoba zapisuje się na egzamin państwowy, który składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Czy kartę motorowerową można wymienić na prawo jazdy AM?

Każdy, kto ukończył 14 rok życia i posiada kartę motorowerową, może złożyć w starostwie powiatowym wniosek o wydanie uprawnień AM. Wcześniej konieczne będzie udanie się do lekarza po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Należy tego dokonać przed upływem 18. roku życia. Inaczej uprawnienia wygasają. Koszt: około 100 zł. Osoby, które przed 19 stycznia 2013 r. ukończyły 18 lat, nie muszą posiadać prawa jazdy AM, aby móc poruszać się motorowerem.

Sławomir Rosłon